Automobilové veterány zamíří z Písku na Šumavu a zpět

3.6.2020

Milovníci veteránů si přijdou na své již tuto sobotu 6. června. Na klikaté silničky Jihočeského a Plzeňského kraje zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Premiérový ročník Spring Classic sem zavede zhruba 90 posádek.

Trasa vede z Písku do Strakonic, kde bude u pivovaru Dudák připraven test s doprovodným programem, dále budou vozy pokračovat přes Volenice, Strašín a Kašperské Hory do centrální části Šumavy, když na Modravě mají posádky pauzu na oběd. Poté se přes Kvildu, Javorník a Vacov vrátí zpátky na Strakonicko, kde je čeká kromě zkoušky v Černěticích také návštěva Muzea venkovského života firmy LIVA Předslavice, průjezd kolem památníku bitvy u Sudoměře, návštěva Švejka v Putimi nebo závěrečný měřený úsek na motokárovém okruhu v Hradišti.

Početné startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby všech přihlášených vozidel se zastavil na hodnotě 1974. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Maserati, Austin Healey, Rolls-Royce, DeLorean, Porsche, Alfa Romeo, Triumph, BMW, De Tomaso či domácí Škoda. Nejstarším strojem na trati bude Jaguar XK 120 OTS z roku 1952, silně zastoupena jsou 60. a 70. léta minulého století, když auta vyrobená v tomto období tvoří dvě třetiny účastníků.

Více informací včetně seznamu přihlášených a kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

Foto: Petr Skřivánek